Check Up

Check Up

CHECK UP NEDİR?( KONTROL )

Check-up‘ın doğru zamanda yapılması ile pek çok ölümcül hastalıktan korunmak mümkün olabilir. Hiçbir şikayet ve hastalık olmasa da düzenli olarak yılda bir kez yaptırılacak  check- up ile erken dönemde belirti vermeyen ve sinsice ilerleyen hastalıklar yakalanabiliyor. Çok kısa bir zaman ayırarak yaptırabileceğiniz check-up ile sağlığınızın durumunu, başlangıç aşamasında olan hastalıklarınızı öğrenebilir; erken teşhisle zamanında tedavi olabilirsiniz.

HANGİ YAŞLARDA CHECK UP YAPTIRILMALI?

 • Yaş ilerledikçe hastalanma riski arttığından check-up işlemlerinin önemi de artıyor. 40 yaşını geçen her bireyin yılda bir kez check-up yaptırmasını öneriyoruz. Ailesel riski olanların ise daha erken dönemlerde de yine yılda bir kez bu testleri yaptırması gerekiyor.
 • 20'li yaşlarda kolesterol, kan şekeri ve kan basıncı değerlerinin ölçülmesinde yarar var. Değerler normal çıkarsa 30 yaşına kadar 5 yıl arayla, 30-40 yaş grubunda ise 3 yılda bir check-up yaptırılmalı.
 • Ankara Magnet Hastanemizde Check Up bilgilerini ve fiyatını öğrenmek  için 031220128080 numaralı  telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

CHECK UP İÇİN ALMANIZ GEREKEN ÖNLEMLER NELERDİR?

 • Hamileyseniz veya kuşkularınız varsa, işlemlere başlamadan önce mutlaka doktorunuza bildiriniz.
 • Daha önceden yapılmış testler veya tetkik sonuçlarınız varsa beraberinizde getiriniz.
 • Mutlaka önceden randevu alınız ve randevunuza gelirken hiçbir şey yemeden ve içmeden geliniz (8-12 saatlik bir açlık süresi gereklidir).
 • Rahat bir kıyafetle tercih edebilirsiniz.
 • Sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa, mutlaka check-up doktorunuza öncesince bilgi vermelisiniz.
 • Bayanların mümkünse adet dışı günleri tercih etmeleri gerekmektedir. Sonuçların daha net çıkması için.
 • 24 saat içerisinde alkol vb. maddeler almamış olmanız gerekmektedir.

CHECK UP SIRASINDA HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

 • Belirlenecek programa ve testlere göre değişmekle birlikte temel olarak Check-Up için aşağıdaki işlemler yapılır:
 • Hekim tarafından yapılacak detaylı fizik muayene ve son görüşme, uygulanacak testlere yön verme, gerekli konsültasyon (bir hastalığa birkaç uzman hekimle tanı koyma) kararlarını alma ve sonuçların değerlendirilip tavsiyelerin oluşturulması için yapılır.
 • Kan testleri ile kişinin metabolik, hormonal, hematolojik durumu belirlenir ve organların nasıl çalıştığı belirlenir.
 • Radyolojik tetkiklerin başında röntgen ve ultrasonografik incelemeler gelir. Organların görüntülenmesi amacını güden işlemlere, gerekli halde ileri teknolojinin kullanıldığı testler de eklenilir.
 • Fonksiyon testlerinde ise kalp ve solunum sisteminin nasıl olduğu çalışırken ölçülür.
 • Endoskopik görüntüleme işlemlerinde amaç, özellikle mide bağırsak sistemine doğrudan ulaşmak ve gerekirse örnek alabilmektir.

İşlemlerle ilgili detaylı bilgi için telefon numaramız : 03122128080

KADINLARDA JİNEKOLOJİK KONTROLÜN ÖNEMİ

Kadınlarda reprodüktif dönem adı verilen üreme çağının başlamasıyla birlikte, yaşın ilerlemesiyle jinekolojik problemler de kendini göstermektedir. Düzenli kontrollere giden, doktoru tarafından muayene ve tetkikleri düzenli olarak kayıt altına alınan kadınların, jinekolojik hastalık yaşama ihtimali oldukça düşüktür. Bu açıdan yılda bir kere düzenli jinekoloji kontrolü yaptırmak hayati önem taşır.

ERKEKLERDE DÜZENLİ SAĞLIK KONTROLÜNÜN ÖNEMİ

Üroloji, erkeklerde idrar yolları ve cinsel organların hastalıkları, kadınlarda ise idrar yolları hastalıkları ile ilgilenen branştır. İdrar yolları başlıca böbrekler, idrar kanalları, idrar kesesi ve üretra dediğimiz idrarı boşalttığımız kanaldır. Erkeklerde ayrıca penis, prostat, testisler de ürolojinin ilgi alanıdır.

En sık karşılaşılan ürolojik problemler idrar yolları enfeksiyonları, prostat büyümesi ve kanseri, böbrek ve üreter taşları, doğumsal idrar yolu tıkanıklıkları, böbrek ve idrar kesesi kanserleri ve sertleşme sorunları olarak sayılabilir. Kadınlarda ek olarak idrar kesesi sarkmaları ve idrar kaçırma sorunları da ürolojinin ilgi alanına girmektedir.

ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Check-Up programları kişinin risk faktörleri dikkate alınarak hekim tarafından planlanır. Check-Up programları ayrıca cinsiyete ve yaşa göre farklılık göstermektedir. Çocuklarda yaş aralıklarına göre yapılması gereken taramalar önem taşır.

Çocuklara özel olarak ve uygun yaş aralıklarına göre hazırlanan Check-Up programlarımızdan yararlanarak; gelecekte ortaya çıkabilecek sağlık risklerine karşı önlem alabilir, erken tanı ve tedavi olanağından yararlanabilirsiniz.

TÜM CHECK UP PAKETLERİMİZDEN FİYAT VE DETAYLI BİLGİ İÇİN 03122128080 NUMARALI TELEFONUMUZU ARAYABİLİRSİNİZ.