Kadınları birinci önceliği olarak gören Magnet Grubu kadın hastalıkları ve doğum bölümü; kadın hastalıkları, gebelik ve yüksek riskli gebelik, menopoz, infertilite (kısırlık), idrar tutamama doğum öncesi ve sonrası ilgili problemlerin çözümünde tüm kadınlarımıza hizmet vermektedir.

Her kadın anne olmak ve anneliğe giden 9 aylık süresi en güzel yaşamak ister. Bu düşünceden hareketle kadın doğum bölümümüzde konusundan uzman takım arkadaşlarımızla gebelik öncesi bilgilendirmeler ve kontroller yapılmaktadır. Gebelik sürecinde bebek ve annenin sağlığı uzman hekim kadromuz tarafından son teknoloji ultrason ile takip edilmektedir.

Kısırlık, myom, rahim ameliyatları, yumurtalık kisti ameliyatları gibi birçok kadın hastalıkları ile ilgili ameliyatlar laparoskopik (kapalı) yöntemle tam teşekküllü ameliyathanelerimizde yapılmaktadır. Bu yöntem ile hasta aynı gün içerisinde evine gönderilebilmekte ve normal yaşantısına daha hızlı dönmektedir. Hastanemizde jinekolojik ameliyatların tamamına yakını bu yöntem ile yapılmaktadır.

Kadın hastalıkları ve doğum polikliniğimizde, sizden gelen talep doğrultusunda konusunda uzman hekim, ebe ve hemşirelerimiz tarafından gebelik, doğuma hazırlık, bebek bakımı, menopoz gibi birçok konuda eğitimler verilmektedir. Önceliğimiz normal doğum olup anne adaylarına normal doğum tavsiye edilmektedir.

Kadın hastalıkları ve doğum polikliniğimizde verilen hizmetlerimiz;

*Gebe takibi
* Riskli gebe takibi
* Menopoz
* Doğum kontrol yöntemleri (spiral takılması-çıkarılması)
* Papsmear testi (Rahim ağzı kanserine karşı)
* Kısırlık (infertilite) tedavisi
* Dondurma yöntemi (Kriyoterapi) ve elektrokoter ile rahim ağzısı yarası takibi
* Menopoz öncesi ve sonrası takip
* Kemik erimesi (Osteodensiometri)
* Adet düzenlikleri tedavisi
* Polikistikover tanısı ve tedavisi
* Kıllanmaya yönelik hormon tedavisi
* Miyom, kist tanı ve tedavisi
* İdrar kaçırma