Radyoloji

Radyoloji

Doğru tedavi, doru tanının konulması ile başlar. Doğru tanının konulabilmesi için laboratuar incelemeleri ve radyolojik görüntüleme önem taşımaktadır. Magnet Grubu bu amaçla yola çıktığından en modern ve en yüksek teknolojiye sahip röntgen, MR, BT, Ultrasonografi, Mamografi, KMD (Kemik Dansitometrisi) gibi işlemleri, konusunda uzman ve deneyimli hekimler ile gerçekleştirmektedir. Digital teknoloji ile en ince ayrıntısına kadar değerlendirilen filmler bilgisayar ortamında saklanmaktadır.

PACS sistemi ile doktorlarımız görüntüleme sonuçlarını ekranlarında görmektedir. Bu sistem ile hasta zaman kaybetmeden hızlı hizmet almaktadır. Bir başka branş tarafından yapılacak değerlendirmelerde hastaya ait görüntüleme sonucuna bir tuş mesafesi kadar kısa sürede ulaşmaktadırlar.

  • Açık MR
  • Tomosentezli dijital mamografi
  • Ultrason
  • Doppler
  • Kemik taraması
  • Usg eşliğinde biopsi
  • Röntgen

 

Açık MR

Yüksek manyetik alanlı MR sistemleri kapalı MR sistemleri olarak da bilinir ve her iki tarafı açık olmakla birlikte tünel şeklindeki yapısı nedeni ile bazı kişilerde kapalı yer bunaltı hissi yaratabilir. Tedavi için MR tetkikinin kaçınılmaz olduğu durumlarda tanı için alternatif olarak Açık MR sistemleri kullanılmaktadır.
Tıp Merkezimizin SGK ve Özel Sağlık Sigortaları ile anlaşması bulunmaktadır.
 

Tomosentezli dijital mamografi

Seri görüntüler elde edebilmek için kullanılan yöntemde memenin iç yapısı dokulara ayrıştırılarak görüntülenir. Bazı durumlarda memenin iç kısmında yer alan dokuların yoğun olması kanserli kitlerin görüntülenmesini zorlaştırabilir. İnce kesitlerle alınan seri görüntüler, çekim hatalarının ortadan kalmasına ve daha ayrıntılı görüntü elde edilmesine olanak sağlar. Mamografi cihazlarının 2 boyutlu çekim yapması sebebiyle bazı meme kanseri hastalarında tanıda güçlük olabilmektedir, burada en önemli problem, üst üste binen oluşumların 2 boyutlu değerlendirmede net olarak yorumlanamamasından kaynaklanır.  Bu sebeple gelişen teknoloji ile tomosentezde mamografi yöntemi ile elde edilen görüntüler 3 boyutlu olarak görüntülenir ve bu şekilde yapılan uygulama ile meme net olarak görüntülenebilir.  Tomosentez mamografi yönteminde milimetrik kesitler ile kanser teşhis oranlarının artabildiği bildirilmektedir.